Zima ve Strážném

Obec Strážné je moderní lyžařské středisko, situované v nadmořské výšce 800 m n.m., 6 km od Vrchlabí směrem na Špindlerův Mlýn. Skiareál Strážné je vybaven čtyřmi sjezdovými tratěmi všech stupňů obtížnosti, od modré až po černou. 

Příznivcům běžeckých disciplín a skialpinismu se zde nabízí ideální výchozí bod pro hřebenové tůry třeba až na nejvyšší vrchol České Republiky - Sněžku. Běžecké stopy začínající ve Strážném jsou napojeny na Krkonošskou lyžařskou cestu.

Našim nejmenším návštěvníkům můžeme nabídnout dětský vlek "provázek" a velmi mírný cvičný svah v těsném sousedství modré sjezdovky. Pro další sportovní aktivity našich návštěvníků je připraven freestyle snowpark vybavený osvětlením pro večerní jízdy.

   Pro ubytování našich návštěvníků je k dispozici cca 2500 lůžek, rozmístěných v  soukromých ubytovacích zařízeních o různých cenových hladinách, od penzionů typu ubytoven až po luxusní apartmány vybavené saunami a vířivými lázněmi.

   Pro turisty je otevřeno Informační centrum (v budově obecního úřadu, naproti dětskému hřišti) - kde je možno koupit pohledy, mapy, suvenýry. Dále je zde možnost volného přístupu na internet pro veřejnost.

Pro parkování našich hostů jsou určena dvě placená parkoviště s 24 hod. dohledem. V rámci zkvalitnění služeb byly vjezdové systémy na tato parkoviště vybaveny softwarem akceptujícím tzv. kongresové karty pro dlouhodobý parking s možností opakovaného vjezdu a výjezdu bez nutnosti komunikace s obsluhou parkingu.

 Přijedete-li do Strážného, nudit se jistě nebudete.

Mnoho příjemných zážitků na lyžích i bez nich Vám přeje skiareál Strážné!

 

další možnosti pro aktivní vyžití v Krkonoších a tipy na výlety naleznete zde:

aktivní vyžití v Krkonoších

Virtuální prohlídka obce Strážné

Pohled na obec Strážné z dronu, pohybem myši můžete otáčet obraz kolem své osy a pohybem kolečka obraz přibližovat, případně můžete použív ovládací prvky v dolní části.