Evangelický Kostel ve Strážném

Kostel dnes slouží jako kazatelská stanice evangelického sboru ve Vrchlabí, dále je příležitostně využíván hosty Horského domova a je oblíbeným místem pro romantické svatby nebo duchovní koncerty.

Drsné horské klima však secesní stavbě nesvědčí, proto je její údržba náročná a přírodním živlům již opět padly za oběť i některé nové výtvarné prvky z poslední rekonstrukce – například dekorativní výmalba. Herlíkovický kostelík však má celou řadu přátel a příznivců, jeho budoucnost tedy snad není již ohrožena tak jako v 50. letech. Přesto se bez soustavné pozornosti a obětavosti neobejde.

V roce 2014 budou restaurovány barevné vitráže a proveden nový nátěr oken a dveří. Finančně se na projektu podílí Česko-německý fond budoucnosti, krajanské sdružení bývalých německých obyvatel, evangelická církev a občanské sdružení SEM Přátelé Herlíkovic.

Na opravu kostela můžete přispět i vy na transparentní účet č. 2700264997/2010 nebo zakoupením historických pohlednic s motivem kostela v informačním středisku ve Strážném.