Novinky ze Strážného

  • Dům pro seniory v obci Strážné 19. 10. 2021 V obci Strážné aktuálně probíhá rekonstrukce objektu čp. 114 - Dům pro seniory (dále jen "DPS") Předpokládaný termín zveřejnění ... více

 Evangelický Kostel ve Strážném

Kostel dnes slouží jako kazatelská stanice evangelického sboru ve Vrchlabí, dále je příležitostně využíván hosty Horského domova a je oblíbeným místem pro romantické svatby nebo duchovní koncerty.

Drsné horské klima však secesní stavbě nesvědčí, proto je její údržba náročná a přírodním živlům již opět padly za oběť i některé nové výtvarné prvky z poslední rekonstrukce – například dekorativní výmalba. Herlíkovický kostelík však má celou řadu přátel a příznivců, jeho budoucnost tedy snad není již ohrožena tak jako v 50. letech. Přesto se bez soustavné pozornosti a obětavosti neobejde.

V roce 2014 budou restaurovány barevné vitráže a proveden nový nátěr oken a dveří. Finančně se na projektu podílí Česko-německý fond budoucnosti, krajanské sdružení bývalých německých obyvatel, evangelická církev a občanské sdružení SEM Přátelé Herlíkovic.

Na opravu kostela můžete přispět i vy na transparentní účet č. 2700264997/2010 nebo zakoupením historických pohlednic s motivem kostela v informačním středisku ve Strážném.